Dátum
November 19, 2024
Kategória
Szoftverfejlesztés
Olvasási idő
8 min

5 egyedi belső használatú rendszerfejlesztési ötlet célzott feladatokhoz

A folyamatosan fejlődő vállalatok a létszám, a feladatok és a felelősség növekedésével egyre komplexebb kihívásokkal néznek szembe. Olvass tovább, ebben a cikkben 5 ötletet mutatunk, amelyek a belső használatú egyedi rendszerfejlesztésbe integrálva a kritikusnak hitt pillanatokban is hatékonyabbá teszik a céges folyamatokat.

Összefoglalás

1.  Testreszabott CRM a hatékonyabb értékesítéshez

Amennyiben a vállalati rendszerfejlesztés logikusan épül fel, az értékesítés is gyorsítható, mert egyből látható, hogy pontosan hol tart az ügyfél az elkötelezett vásárlóvá válás útján.

A testreszabott egyedi rendszerfejlesztés egyik legnagyobb előnye, hogy a CRM modulban nemcsak a vásárlók adatai kezelhetők, hanem akár a pályázatok is.

Egy mesterséges intelligenciával felturbózott szoftver például már a pályázat előkészítési szakaszában képes összevetni a szervezeti adatbázist a pályázat feltételeivel. Így a vállalati rendszerfejlesztés garantálja, hogy a cég azonnal lássa a számára releváns lehetőségeket.

2.  Digitalizált ellenőrzési napló

A kontrolling tevékenység általában már egyetlen telephelyen is óriási mennyiségű dokumentációval jár. Ha pedig a szervezet országos lefedettségű, akkor ma már nemcsak érdemes, de kötelező is vállalati rendszerfejlesztésre cserélni a bonyolult Excel-táblákat.

Az AP4 DIGITAL-nál büszkék vagyunk rá, hogy az Artisjus-szal (Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület) közösen dolgozhattunk a felhőalapú Artmob egyedi rendszerfejlesztésén. A projekt célja az volt, hogy a munkatársak a kötelezően ellenőrizendő kritériumokat egy helyen lássák és azonnal dokumentálni is tudják tablet eszközeiken.

Az Artmob Android alkalmazásban előre definiálható a teljes munkafolyamat, ezért az ellenőrök kimaradó lépések nélkül és a hibalehetőségeket minimalizálva rögzíthetik a zenét szolgáltató helyek (pl.éttermek, pubok, szórakozóhelyek és fesztiválok) adatait. Ez azért jó, mert az ülőhelyek száma és a nyitvatartási idő alapján hatékonyabban kalkulálhatók a zeneszórás költségei.

3.  Onboarding folyamatok gyorsítása adatbázis építéssel

Az új kollégák szervezetbe integrálása (vagyis az onboarding) mindig is tudásalapú folyamat volt, de az időhatékonyság miatt ma már nem mindegy, hogy a betanítást hús-vér kollégák vagy előre átgondolt vállalati rendszerek végzik. 

A vállalati rendszerfejlesztésbe integrált onboarding modul

●     előre dokumentált munkafolyamatokkal gyorsítja az új munkatársak betanítását,

●     egyszerűsíti a részlegek közötti együttműködést, így a célok korábbi elérését,

●     egyértelműbben kommunikál a feladatok elvárt minőségéről,

●     időt spórol, mert egy helyregyűjti és visszakereshetővé teszi a szervezeti tudást.

Ráadásul a hatékony onboarding felülettel a vállalati rendszerfejlesztés a munkaerő lojalitását is növeli, ezért a cégemberi erőforrás költségeit és a fluktuációt is képes csökkenteni.

4.  Moduláris felépítéssel összekapcsolt részlegek

Vállalati környezetben a különböző területeken dolgozó munkatársak mind ugyanazért a szervezeti célért dolgoznak, ezért az egyedi rendszerfejlesztést érdemes modulárisan megvalósítani számukra, hogy a részfolyamatok mindenki számára átláthatóak legyenek.

Az AP4 DIGITAL csapatát pontosan ilyen igénnyel kereste meg a Ferro-Sped 2000 Kft.,akik nemcsak nemzetközi fuvarozással foglalkoznak, de a szállítmányok dokumentálását és a kárbejelentéseket is házon belül végzik.

A vállalati rendszerfejlesztés célja egy összekapcsolt felület létrehozása volt, amelyben a terepen lévő sofőrök, az irodában dolgozó adminisztrátorok és a külső kárügyintéző partnerek is végigkövethetik a folyamatban lévő ügyeket.

A részlegek együttműködésének sikeréről, a FerroAPP mobilalkalmazásról és a WebAdmin modulról korábban ITT írtunk részletesen.

5.  RPA technológiával automatizált rutinfeladatok

Különböző felmérések szerint a cégek munkafolyamatainak 30-50%-a szoftverekkel is helyettesíthető. Az egyedi rendszerfejlesztéshez használt RPA (azaz Robotic Process Automation) például tökéletesen ki tudja váltani a rutinszerű, ismétlődő feladatokat, így a munkatársak a felszabaduló időben nagyobb értéket teremtő feladatokkal foglalkozhatnak.

A vállalati rendszerfejlesztéshez használt RPA előnye, hogy akár az év 365 napján és a nap 24 órájában is tud dolgozni. Legyenszó adatrögzítésről, űrlapok kitöltéséről, szkennelésről, tranzakciók végrehajtásáról vagy komplex becslésekről, a megfelelő programozás után a robotminden monoton feladatot 0%-os hibaaránnyal tud elvégezni. Ezért az RPA technológia korai alkalmazása komoly versenyelőnyt is hozhat a cég számára.

 

Még több hatékonyságnövelő vállalati rendszerfejlesztési ötletért kérj időpontot ingyenes konzultációra, és bízd a céged igényeire szabott szoftver kivitelezését az AP4 DIGITAL csapatára.

Kezdd ITT »

Kérdésed van?

Köszönjük, hogy elküldted az ajánlatkérésed! Kollégáink 48 órán belül felveszik Veled a kapcsolatot!
Hoppá! Valami hiba történt a form kitöltése során!